2.5 milyar dolarlık bağlantı ve sabitleme elemanları sektörü Fastener Expo Eurasia’da buluşuyor!


Avrasya Endüstriyel Bağlantı ve Sabitleme Elemanları Fuarı - Fastener Expo Eurasia 24-27 Mayıs 2023 tarihleri arasında Büyükçekmece, İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açmaya hazırlanıyor. Fastener Expo Eurasia, bağlantı elemanları üreticileri, toptancıları ve distribütörleri ile kullanıcılarının yanı sıra bağlantı elemanı üretim ekipmanı ve malzemeleri konusunda uzmanlaşmış şirketleri aynı çatı altında bir araya getiriyor.

Bağlantı elemanları sektörü, son 10 yıl içerisinde her sene çift haneli rakamlarla büyüme hızını koruyarak, 850 milyon dolarlık pazar büyüklüğünden 2,5 milyar dolarlık pazar büyüklüğüne ulaştı.


RX Tüyap ve Bağlantı Elemanları Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) iş birliğiyle düzenlenecek olan Fastener Expo Eurasia, 24-27 Mayıs tarihleri arasında İstanbul, Büyükçekmece’deki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.  
Bu yıl ilk kez RX Tüyap tarafından düzenlenecek olan Fastener Expo Eurasia, bağlantı elemanları üreticileri, toptancıları ve distribütörleri ile kullanıcılarının yanı sıra bağlantı elemanı üretim ekipmanı ve malzemeleri konusunda uzmanlaşmış şirketleri aynı çatı altında bir araya getiriyor.
Fuarda, endüstriyel bağlantı elemanları, inşaat tertibatları– sabitleme elemanları, montaj ve kurulum sistemleri, bağlantı elemanları üretim teknolojileri, depolama, dağıtım ve fabrika donanımları sergilenecek.

120 ülkeden 30 binden fazla ziyaretçi bekleniyor

Fastener Expo Eurasia, Avrasya Hırdavat Hırdavat Fuarı Hardware Eurasia, Tube & Steel ve Wire Tech Fuarları ile eş zamanlı olarak 24-27 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. Birbirini tamamlayan bu kilit sektörlerin temsilcileri, küresel çapta ticaret için bir araya gelecek. Fuarları, 120 ülkeden, 6.000'in üzerinde yabancı toplamda 30.000'den fazla ziyaretçinin takip etmesi bekleniyor.

Dünyada ilk 8, Avrupa’da ilk 3’te

Bağlantı elemanları sektörü ihracat ve büyüme hedeflerini her sene gerçekleştirerek ülkemiz sanayisine katkı sunmaya ve hedeflerini yükseltmeye devam ediyor. Ülkemizdeki bağlantı elemanları sektörü, son 10 yıl içerisinde her sene çift haneli rakamlarla büyüme hızını koruyarak 850 milyon dolarlık pazar büyüklüğünden 2,5 milyar dolarlık pazar büyüklüğüne ulaştı. 
2020 yılında pandemi koşulları altında 420 milyon dolar ihracat gerçekleştirirken, 2021 yılında yüzde 47 artış ile 620 milyon dolar ihracat yaptı. Bağlantı elemanları sektörü bu artışlar, güçlü yapabilirlik ve imalat kapasitesi ile dünyada ilk sekiz içerisinde, Avrupa’da ise ilk üç içerisinde yer alıyor.

Sektör profesyonelleri buluşacak

Fastener Expo Eurasia, birçok sektörün üst düzey yöneticilerinin, mühendislerin, satın-alma ve diğer sektör profesyonellerinin katılımcılarla yüz yüze görüşmelerine, ortaklıkların güçlendirilmesine ve yeni iş fırsatlarının yaratılmasına olanak sağlayacak. Fuarla ilgili detaylı bilgiye https://www.fastenerexpoeurasia.com adresinden erişilebilecek.

Bir biletle 4 fuarı ziyaret edebilirsiniz!

Fastener Expo Eurasia Fuarı’nın online bileti 24 Mayıs tarihine kadar ücretsiz ve bu fuar için alacağınız bilet ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Avrasya Hırdavat Fuarı’nı ve Tube & Steel ile Wire Tech Fuarlarını da ziyaret edebileceksiniz. 
BASIN BÜLTENLERİ SAYFASINA GERİ DÖN